≡ Menu / Language

Hamburgas – 4 dalis – Messmer Tea Lounge

Hamburgas - Messmer Tea Lounge - Popietės "Arbatėlės" Rinkinys

Hamburgas – Messmer Tea Lounge – Popietės „Arbatėlės“ Rinkinys


HafenCity rajonas Hamburgo gyventojams kelia daug prieštaringų jausmų.

Kadaise šioje miesto dalyje vykdavo viešos piratų egzekucijos, o XIX amžiuje Elbės salose atsirado Špaicherštadas – tuo metu didžiausias pasaulyje sandėlių kompleksas. Per karą stipriai suniokotas uostas prarado savo svarbą konteinerinių pervežimų pradžioje: kanalai tapo per maži laivams didele grimzle. Buvo nuspręsta žemę parduoti, ir toje vietoje sukurti naują rajoną – Hafensitį (HafenCity). Statybos darbai prasidėjo dar 2003 metais, o pilnai užbaigti šitą mega-projektą planuojama 2025 metais.

Hamburgas - Messmer Tea Lounge - Popietės "Arbatėlės" Rinkinys

Hamburgas – Messmer Tea Lounge – Popietės „Arbatėlės“ Rinkinys


Tačiau ir šiandien ši „aukso mylia“ atrodo įspūdingai. Kabantys virš vandens futuristinės išvaizdos pastatai, apmąstyta infrastruktūra, vis dar statomos filharmonijos vaiduoklis. Ši vieta užburia. Hamburgui netipiška vieta, ir tuo pat metu ji turi ypatingą žavesį, lyg kita dar nežinoma planeta. Savaime suprantama, tam kad badu nenumarinti ten įsikūrusius „dangaus gyventojus“ (nekilnojamo turto kainos jau peraugo 12000 Eurų už kvadratinį metrą kainą) – čia yra begalė restoranų/barų ir kitų mielų vietelių.

Tačiau iš visos šios įvairovės, mano širdčiai mieliausias pasirodė arbatos salonas Messmer Momentum.
Messmer istorija prasideda 1852 metais. Šis prekinis ženklas reprezentuoja išskirtinį skonį ir kokybę. Toks požiūris tiko pedantiškų vokiečių skoniuj ir padarė jį istoriškai vertingu prekiniu ženklu.

Hamburgas - Messmer Tea Lounge - Vaizdas į Upę

Hamburgas – Messmer Tea Lounge – Vaizdas į Upę


Messmer Momentum patalpose yra įsikūręs arbatos Muziejus, kuriame multimedijos galerija, kurioje galima pasinerti tūkstančius metų skaičiuojančią arbatos istoriją, pamatyti kaip vyksta derliaus rinkimas ir tuo pačiu metu pasinaudoti dėžutėmis su įvairių rūšių arbata, pasimėgauti stebuklingų aromatų palete. Tiesa, per Hamburgo uosta į Europą patenka virš 70% visos arbatos. Taip pat yra parduotuvė, kurioje galima pasikonsultuoti dėl šio gėrimo liečiančių klausimų ir aišku įsigyti jo tolimesniam naudojimui. Taip pat yra Arbatos Salonas.

Messmer arbatos salone su panoraminiu vaizdu į uostą, Jums beliks tik išsirinkti vieną iš 70-ies rūšių įspūdingų pavadinimų arbatų su išsamiu sudėties aprašymu: Assam TGFOP 1 „Oaklands“, Ceylon OP 1 „Shawlands“, Darjeeling-Sikkim First Flush, Darjeeling Second Flush FTGFOP 1 „Maharani Hills“, Golden Kenya GFOP „Milima“, China GFOP „Golden Yunnan“
, China OP „Keemun Congou“, China OP „Tarry Souchong“. Paslaugūs padavėjai Jūsų neskubins. Galite iki soties tyrinėti šį nesibaigiantį sąrašą. Juk arbatos ceremonijos skubinti negalima.

O jau „prie arbatos“… ko tik širdis geidžia. Tai gali būti ir užkandžių rinkiniai su šiltomis bandelėmis, „macaroons‘ais“, naminiu džemu ir uogiene, vaisine duona, mini-pyragais, šokoladu, sufle, pyragaičiais ir dar daugiau skanumynu. Savaime suprantama, prie kiekvieno tokio rinkinio yra parenkama arbata kuri puikiai dera prie rinkinio ingridientų, nuo ko apsilankymas salone tampa maksimaliai maloniu. Prie kaikurių rinkinių rekomenduojamas bokalas Prosecco su jame išsiskleidžiančiu gėlės žiedu. Įsivaizduoju Vladimirą Kličko (kuris jau senai pamilo HafenSitį kaip savo gyvenamą vietą) terasoje besimėgaujantį vaizdu į upę ir lėta arbatos ceremonija. Idilė.
Hamburgas – 1 dalis
Hamburgas – 2 dalis – Fischereihafen Restaurant
Hamburgas – 3 dalis – Au Quai

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment