≡ Menu / Language

Hamburgas – 1 dalis

Hamburgas Speicherstadt

Hamburgas Speicherstadt

Pirmąsyk atvykus į Hamburgą jo neįsimylėti neįmanoma.
Jis gundo, traukia į savo voratinklį architektūra, gamta, laisve, įvairiapusiškumu. Ten ypatingas oras, pučia nuotykių ir permainų vėjas.
Laisvės ir pakantumo miestas, kultūros ir mokslo centras. Tokio kontrastingo gyvenimo vargu ar kur kitur sutiksime. Hamburge klesti daugybė pramonės rūšių: elektrotechnikos, chemijos, metalo ir naftos. Ir tuo pat metu, pusę miesto sudaro parkai, sodai, kanalai ir tiltai. Tilų skaičiumi pasaulyje Hamburgui neprilygsta nei vienas miestas. Virš dviejų tūkstančių. Tai daugiau nei Amsterdame, Venecijoje ir Londone kartu sudėjus!
Hamburgas Hafencity rajonas

Hamburgas Hafencity rajonas

Hamburgas – civilinės aerokosminės pramonės centras. Mieste įsikūrusios EADS ir Airbus bendrovės, kurios čia turi surinkimo gamyklas. O labiau pikantiško laiko praleidimo mėgėjams – non-stop drive Riperbane.
O ką jau bepasakysi apie restoranų, barų, smuklių, kavinių ir kitų maisto vietų kiekį ir įvairovę… Jų kažkur apie 2000. Rinktis galima amžinybe. Pagal vietą, eksterjerą, interjerą, tematika, spindinčių žvaigdučių ir kepurėlių. O jų čia netrūksta. 102 restoranai paminėti Michelin gide. 8 iš jų turi žvaigždes. Ir 9 restoranai, kurių nepraleido Gault Millau gidas. Taigi…kur nueiti tikrai bėdos nėra.
Neturiu aiškios sistemos pagal kurią renkuosi restoranus lankydamasi Vokieijos gastronomijos sostinėje. Pavyzdžiuj, praeitą kartą aš apsistojau viešbutyje kuris yra Holzgafen’o rajone. To pasekoje aš vakare vaikščiodama palei Elbos upę įsiminiau kelias vietas – gastronomijos židinius – su puikiu vaizdu į vandenį. Lyriškai nukrypdama paminėsiu kad tai tas pats rajonas kuriame randasi ir žinomas Fishmarkt’as. O atvykti į hamburgą ir neapsilankyti Fishmarkt‘e – neatleistina. Netgi jei neketinate nieko pirkti. Prasivaikščiokite tarp prekystalių su pačiomis šviežiausiomis jūros gėrybėmis.
Hamburgo Miesto Vaizdas Upė Elbė

Hamburgo Miesto Vaizdas Upė Elbė

Sudalyvaukite gėlių aukcione, nusipirkite puodelį kavos pas linksmą vaikiną iš Jamaikos, kuris liaudies dainomis ir muzika (iš traškančios prieštvaninės magnetolos) linksmina vietos gyventojus. Fishmarkt‘as gyvuoja nuo 1703 metų ir dirba tik sekmadieniais ir tik nuo 6 iki 10 ryto, nes anksčiau miesto valdžia leido prekiauti tik iki mišių pradžios.
Tačiau grįžkim prie restoranų gyvenimo…
Hamburgas – 2 dalis – Fischereihafen Restaurant
Hamburgas – 3 dalis – Au Quai
Hamburgas – 4 dalis – Messmer Tea Lounge

{ 2 comments… add one }

  • ddd 2014-12-09, 14:11

    Iš kaimo atvažiavus gal ir įdomu tas Hamburgas.

    • Alesia Mačiulis Alesia Mačiulis 2015-11-13, 19:04

      Atleiskite, iš kokio miesto atvažiavot jūs kad neradot ką ten pažiūrėti? :)

Leave a Comment