≡ Menu / Language

Conditus Kepyklėlė. Mažu kiemelių paslaptys. (J.Basanavičiaus g. 53-2, Vilnius)

Conditus Kepyklėlė - Vilnius - Iškaba

Conditus Kepyklėlė – Vilnius – Iškaba


Vakar su vyru nusprendėm šiek tiek prasivaikščioti prieš miegą, pasimėgauti vakaro gaiva, kuri pagaliau pakeitė iki šiol buvusį karštį. Kadangi niekur neskubėjome, turėjom puikią progą apžiūrėti rajoną kuriame gyvename. Namai, aplūžę ir atrestauruoti, apleisti garažai, kiemeliai – apleisti: tamsūs; rūpestingai sutvarkyti. Ir ant vienų vartų radome neįkyrų užratą Conditus Kepyklėlė, ir įėjima į kiemą. Atsargiai pažvelgėme į vidų. Senas nušiuręs dviejų aukštų rūmas su moderniais stiklo paketais languose. Ir su iškaba stende – Conditus Kepyklėlė. Senutė su naktiniais marškinėliais ir naminiu chalatu vedžiojo šuniuką. Mes pasidomėjome, ką reiškia tas užrašas. Gavome išsamų atsakymą, kad čia jau pusę metų veikia kepykla, kad labai skanūs tortai, galima užsisakyti, daugelis iš artimų biurų užbėga kavos. Taip pat ji mums parekomendavo pasekti jų pavyzdžiu. Mes garbingai pasižadėjome ir jau kitą rytą savo pažadą ėmėmės vykdyti.
Conditus Kepyklėlė - Vilnius - Interjeras

Conditus Kepyklėlė – Vilnius – Interjeras


Trys maži staleliai išorėje ir trys viduje. Nedidelis stendas su tortais, pyragais, keksais, sausainiais. Pasirinkimas nelabai didelis, tačiau metus akį viskas atrodo skanu. Paėmėme po gabalėlį beveik visko ir patogiai įsitaisėme lauke, pavėsyje.
Conditus Kepyklėlė - Vilnius - Kavos puodelis

Conditus Kepyklėlė – Vilnius – Kavos puodelis


Pradėjome nuo tradicinio karaimų aguonų pyrago „Šimtalapis“*. Minkštas vidus, išorė traški, saldus kiek reikia. Ir aguonų nepagailėjo, ir razinos tinka. Aguonų pyragas – sotus, konsistencija primenantis datulių pudingą, lipnus. Su maloniu kardamono prieskoniu. Traškus avižiniai sausainiai. Tokie naminiai-naminiai. Ir avižų dribsniai jaučiasi, tiek kiek reikia. Taigi – naudingas sausainis! Taip kad sąžinė gali būti rami.

Pikantiškos tubelės su sezamais ir saldžia paprika. Su kava – puiku! Labai subalansuotas skonis ir tik truputis druskos. Mini-keksai su citrinų žievele. Lengvi ir elegantiški. Ir, beje, puiki kava.

Pradėjom kalbėtis su šeimininke. Šeimyninis verslas. Jau beveik 20 metų. Kepimo cechas randasi Varėnoje. Seniau ten ir dirbo. Labai daug – pagal užsakymą. O neseniai nusprendė Vilniuje atidaryti šia mini-kavinę. Juolab, kad beveik visi pastovūs klientai iš čia. Nesudėtingus saldėsius kepa vietoje, o „Šimtalapį“ ir kreminius tortus – Varėnoje ir atveža.

Mes likome labai patenkinti. Dabar dažniau vaikščiosim prieš miegą: gal žiū kokiam nežinomam neišvaizdžiam kiemelį rasime dar vieną kulinarinį perlą?


*“Šimtalapis“ – sluoksniuotas pyragas su aguonų įdaru, kurį gamino lietuvos totoriai. Šis receptas mus pasiekė iš tolimos praeities ir jau daugiau nei 30 metų yra Lietuvos vizitine kortele. Gaminimo procesas gerokai sunkus ir reikalauja tikslaus technologijos laikymosi, taipogi pačių šviežiausių produktų.

{ 3 comments… add one }

 • Ajman 2014-08-19, 5:36

  Ar ne per daug teko paragauti per viena ryta?Surio piragas ,morku piragas, simtalapis, sausainiai ,keksas , napoleonas ir tubeles.. :)

 • Jurga 2015-02-23, 15:38

  Man tai labai net neatsitiktine reklama pakvipo :) Ir dar tas demonstratyvus adresas net pavadinime rašinio. Ir dar ta krūva fotkių, viso parduodamo meniu.
  Ar aš klystu?? :)

  • Alesia Mačiulis Alesia Mačiulis 2015-11-13, 18:54

   Papirko šimtalapiais

Leave a Comment